ul. Rubież 46, 61-612 Poznań
+48 61 662 38 83
Serwis: +48 61 642 90 82

vinterior.com.pl – nowa marka w naszej ofercie

Kilka miesięcy temu zaprezentowaliśmy aplikację obserVeR, służącą do prezentowania wirtualnych przestrzeni generowanych przy pomocy Modułu Renderingu Profesjonalnego. Tym samym każdy z użytkowników naszych programów, posiadający ostatnią aktualizację Rendera PRO może wygenerować prezentację wirtualnego wnętrza. Dzięki temu możliwe jest swobodne poruszanie się po projekcie, zapoznanie się z kolorystyką i układem mebli oraz wyposażeniem.

Dziś prezentujemy kolejną nowość – markę vinterior.com.pl zajmującą się przygotowaniem interaktywnych prezentacji VR wzbogaconych o ruch, dźwięk i inne elementy ożywiające przestrzeń. Oferta marki vinterior.com.pl skierowana jest do deweloperów, producentów, architektów, marketerów oraz innych profesjonalistów.

Dzięki prezentacjom w VR deweloperzy mogą pokazywać w pełni wyposażone mieszkania, jeszcze w trakcie budowy. Ponadto wnętrza mogą być wzbogacone o dźwięk oraz elementy informacyjne, jak teksty umieszczone w przestrzeni lub pojawiające się na powierzchniach. Możliwe jest zmienianie koloru ścian i podłóg, wymienianie elementów wyposażenia oraz otwieranie drzwi i innych ruchomych części, które zostały przygotowane w naszym zespole specjalistów. Taki sposób prezentowania pozwala deweloperowi wyróżnić swoją ofertę na rynku, a potencjalnym klientom oswoić się z przyszłym mieszkaniem.

Oferta skierowana do producentów to możliwość prezentowania całych kolekcji w jednym miejscu. Możliwe jest wykonanie wirtualnej sali sprzedaży lub mieszkania wyposażonego w produkty z oferty. Przykładowo producent kanap może pokazać wszystkie w jednym miejscu lub pozwolić klientowi edytować pomieszczenie, a następnie dobrać do niego wybrany model. Można również wykonać wirtualne karty katalogowe, które zawierałyby informacje techniczne i wyświetlały się nad wybranym elementem. Wirtualna rzeczywistość daje ogromne możliwości prezentacyjne, a ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

Dla architektów możliwość prezentowania projektu konstrukcji to łatwy sposób na wyróżnienie się w tłumie. Obecnie możliwości technologiczne pozwalają praktycznie każdy plik 3D wyeksportować do VR.

Marketing to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się branż w Polsce. Reklamy, social media, imprezy targowe, trudno wymienić wszystkie obszary, na których poruszają się marketerzy, którzy starają się możliwie jak najskuteczniej wyróżnić markę swojego klienta. Wirtualna rzeczywistość pozwala puścić wodze fantazji i przygotować dowolną prezentację produktów oraz marek. Od momentu pojawienia się komputerów z internetem digital marketing stał się praktycznie najważniejszym filarem działań marketingowych.

Jednak marka Vinterior nie zamyka się tylko na te segmenty rynku. Doskonale rozumiemy, że VR na dobre wkracza w przeróżne dziedziny życia. Jedną z takich alternatyw jest wirtualny escape room. Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania.

Popisem możliwości była prezentacja przygotowana na tegoroczną edycję Łódź Design Festival w ramach Open Programme – „Synestezja. Zintegrowane postrzeganie”. Motywem przewodnim było oddziaływanie na wszystkie zmysły. Obraz został uzupełniony dźwiękiem, który umieszczony punktowo w VR można z łatwością zlokalizować. Do tego zadbaliśmy o odpowiedni zapach świeżego mieszkania, przez co całość nabrała przyjemnego charakteru. Poruszanie się wewnątrz prezentacji najlepiej oddaje film, który nagraliśmy w czasie festiwalu. Pokazuje on jak wygląda poruszanie się w wirtualnej rzeczywistości po 3 stylach – minimalizm / jungle / wabi sabi.

Zapraszamy na stronę internetową naszej nowej marki:

Zobacz filmy prezentujące możliwości wirtualnej rzeczywistości:

X