ul. Rubież 46, 61-612 Poznań
+48 61 662 38 83
Serwis: +48 61 642 90 82

Szósty wymiar projektowania – płytki heksagonalne już dostępne!

Heksagon w języku polskim to nic innego jak sześciokąt. Figura geometryczna, która składa się z sześciu trójkątów równobocznych, na których wspomnienie jedni mają ciarki, a inni uśmiechają z sentymentem, bo to przecież czysta matematyka i pamiętne „narysujcie trójkąt 60-60-60”. Do policzenia pól i obwodów konieczna była znajomość wykonywania działań, pierwiastki z dwóch, trzech… Niby nic trudnego, ale na szczęście po ostatniej aktualizacji wszystko to dzieje się szybko i automatycznie.

Programy CAD Decor i CAD Decor PRO zostały wzbogacone o funkcjonalność, która pozwala nałożyć płytki heksagonalne na ścianę jednym ruchem ręki, tak jak dotychczas układać można było tylko płytki prostokątne. Ponadto możliwe jest przygotowanie układu, zapisanie go w programie i używanie dowolną ilość razy, co znacznie przyśpiesza działanie. Również usuwanie pojedynczych płytek z miejsc, które nie mają być nimi pokryte, jest bardzo proste. Podobnie z usuwaniem pojedynczych elementów, w sytuacji gdy istnieje potrzeba przygotowania oryginalnego wzoru… a skoro o tym mowa, to warto dodać, że wklejanie pojedynczych płytek jest wygodne, ponieważ każdy z wierzchołków jest jednocześnie aktywnym uchwytem.

Ponadto programy, zgodnie z wytycznymi producentów, obliczają ilości materiału w metrach kwadratowych lub sztukach. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem wideo, na którym prezentujemy nowe możliwości.

Zapraszamy również do pobrania pierwszych kolekcji płytek heksagonalnych marki Paradyż, które dostępne są w tym wpisie. Otwarcie zaznaczamy również, iż Moduł Projektowania Płytek Ceramicznych, dostępny jako moduł dodatkowy do programu CAD Kuchnie, nie umożliwia obsługi układów. Ponadto ze względu na skomplikowany proces dodawania płytek do bazy, nie ma możliwości dodawania własnych płytek w formacie heksagonalnym we wszystkich programach (CAD Decor PRO, CAD Decor i CAD Kuchnie z Modułem Płytek Ceramicznych).

Informacje uzupełniające z dnia 10.10.2017 r.

W związku z licznymi pytaniami, które zadajecie nam przez serwis techniczny oraz profil facebookowy przesyłamy najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi:

Czy płytki heksagonalne są dostępne w programie CAD Kuchnie z Modułem Płytek Ceramicznych?
Płytki są dostępne w programie CAD Kuchnie wraz z Modułem Płytek Ceramicznych, który nie obsługuje układów płytek. Jedyny sposób to układanie płytek pojedynczo przez funkcję „wstaw płytkę”.

Czy muszę mieć najnowszą wersję oprogramowania?
Tak, nowa funkcjonalność jest dostępna dla użytkowników, którzy posiadają aktywny pakiet serwisowy i tym samym dostęp do najnowszej aktualizacji.

Co zrobić, gdy między płytkami pojawiają się puste przestrzenie w kształcie rombów?
Niestandardowy kształt płytek heksagonalnych wymaga nakładania ich z zakładki układy lub pojedynczo poprzez „wstaw płytkę”. Gdy ułożymy płytki heksagonalne „na całym obszarze” z „rozmieszczenie płytek”, sąsiadująco względem siebie to pozostaną pomiędzy nimi puste przestrzenie.

Czy mogę samodzielnie dodawać płytki do bazy?
Ze względu na bardzo skomplikowany proces dodawania płytek zrezygnowaliśmy z udostępnienia tej funkcjonalności. Jednocześnie przygotowujemy kolejne aktualizacje baz płytek heksagonalnych innych producentów.

Related Posts

X