ul. Rubież 46, 61-612 Poznań
+48 61 662 38 83
Serwis: +48 61 642 90 82

Szósta edycja Konkursu perłowego za nami!

Projekt CIEPŁO/ZIMNO Izabeli Wolniaczyk zyskał najwięcej sympatii Jury dzięki ciekawemu użyciu płytek ceramicznych i to praktycznie w całym projekcie, bez strachu przed kolejnymi wnękami i podestami :) Efekt końcowy to salon łazienkowy o powierzchni 16 m2 w klimacie śnieżnej scenerii za oknem. Koncepcja projektu opiera się na łączeniu przeciwieństw: minimalistyczny wystrój, a ciepła barwa światła;  surowe okładziny ścienne na większości powierzchni, a akcenty płytkowe nawiązujące wzorem do miękkiego wełnianego splotu. Do tego projekt okazał się bardzo uniwersalny i ponadczasowy. Jego spójność i sprzyjanie trendom w projektowaniu łazienek, które mają się przeobrażać w nasze prywatne SPA, zaważyło na decyzji Jury. W projekcie wykorzystano płytki z kolekcji French Braid marki Opoczno.

Drugą nagrodę otrzymał Szymon Pleszczak za projekt NIETYPOWO TYPOWEGO MIESZKANIA. I tutaj bardzo oryginalny tytuł mówi sam za siebie. Ten ciekawy, funkcjonalny i zarazem przytulny projekt 60 m2 mieszkania dla młodego małżeństwa powstał, ponieważ jego autor nie bał się złamać stereotypu. Bo jak małe, to jasne i najlepiej w stylu skandynawskim? Niekoniecznie. Małe mieszkanie też może być utrzymane w ciemnej kolorystyce, musi być ona jednak umiejętnie zastosowana. Może być także połączona z drewnem, płytami betonowymi czy miękkim dywanem, wystarczy tylko jasno zarysowana wizja. W projekcie wykorzystano płytki Lukka Gris (strefa wejścia i kuchnia) z fugą jasno-szarą oraz Mattina Grigio marki Cerrad (strefa salonu) z czarną fugą.

Trzecia nagroda w tym roku przypadła równie wyrazistej kuchni z wolnostojącą wyspą. Wyspa ustawiona w centralnym punkcie o nieregularnych kształtach, której „motyw” projektant powtórzył na ścianie. Projekt autorstwa Dawida Żybula jest bardzo nowoczesny i szybko zapada w pamięć. Kuchnię wykonano w technologii lakierowanych frontów z frezowanymi uchwytami. Solidną podstawą kuchni jest rozłożona na podłodze kafla z kolekcji Carrara Polished Pulpis, którą podkreślono pasem dekoracyjnym ciętym z kafli kolekcji Marquinia GPTU601 Carrara Pulpis marki Opoczno. Minimalistyczny styl podkreśla wnęka dekoracyjna wykafelkowana płytką dekoracyjną Martinica Dekor 2 marki Ceramika Pilch, którą także wyłożono ścianę wzdłuż zabudowy kuchennej. Dekor imituje modną od wielu lat cegłę w neutralnym, szarym odcieniu.

Gratulujemy nagrodzonym projektantom, jesteśmy dumni z Waszych przemyślanych projektów wyjątkowych wnętrz! Dziękujemy za wszystkie kilkadziesiąt innych projektów, które do nas dotarło i nas zainspirowało. Część z nich możecie zobaczyć w naszej prezentacji konkursowej.

„Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników CAD Decor” to jednak, jak co roku, nie tylko konkurs projektowy, ale także wybór trzech „Pereł Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor” w jego pierwszym etapie. W tym roku tytuły kolekcji najbardziej lubianych i najbardziej popularnych wśród projektantów wnętrz, którzy korzystają z naszego oprogramowania, przypadły: kolekcji Zanzibar – marki Azario, kolekcji French Braid – marka Opoczno oraz kolekcji PIETRASANTA – marki MONOLITH (Grupa Tubądzin).

A to wszystko nie odbyło by się oczywiście bez cenionego plebiscytu PERŁY CERAMIKI UE, z wieloletnią tradycją i niepodważalną renomą. 24 stycznia br. w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Laureatów konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2017, który organizowany jest od 2004 r. przez kwartalnik „Wokół Płytek Ceramicznych”, a od 2012 r. wspólnie z firmą CAD Projekt K&A. Konkurs objęło honorowym patronatem Stowarzyszenie Architektów Polskich. Celem konkursu jest promocja dostępnych na polskim rynku płytek ceramicznych wyróżniających się wzornictwem oraz innowacyjnością i bardzo dobrą jakością. W ramach PERŁY CERAMIKI UE 2017 przyznano: 33 tytuły Perła Ceramiki UE 2017, 14 tytułów Perła Ceramiki Dystrybutorów 2017 oraz 3 tytuły Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2017. Najwięcej nominacji i nagród zdobyła firma Cersanit S.A., którą uhonorowano Wielką Perłą Ceramiki UE 2017. Wszystkie nagrodzone bazy jak co roku znajdziecie w wyjątkowej bazie Perły Ceramiki UE 2017. Pobierajcie i projektujecie z najlepszymi kolekcjami i nowościami w branży płytek ceramicznych i innych okładzin ściennych.

Co za rok? Na pewno coś zupełnie nowego, ale o tym jeszcze nie teraz :)

Laureaci konkursu:
• I nagroda – Izabela Wolniaczyk
• II nagroda – Szymon Pleszczak
• III nagroda – Dawid Żybul

Pamiętaj o wyjątkowej bazie Perły Ceramiki UE 2017!

Related Posts

X