ul. Rubież 46, 61-612 Poznań
+48 61 662 38 83
Serwis: +48 61 642 90 82

Szczęśliwa edycja Łódź Design Festival 2017!

szczesliwa-edycja-lodz-design-festival-2017-1-7

Goście Łódź Design Festival znają nas pewnie już bardzo dobrze, chociaż na początku nie było to takie oczywiste. Z ŁDF jesteśmy od 2011 r., jako jedyny producent oprogramowania do projektowania wnętrz. Zaczynaliśmy od skromnego stoiska i premiery CAD Decor 2.0, żeby w następnych latach stać się współinicjatorem i współtwórcą festiwalowej Strefy Projektanta. Rok później na festiwalu premierę miała również nasza „perełka” – program CAD Decor PRO. Przez te wszystkie lata za pomocą wykładów, prezentacji i warsztatów w naszej przestrzeni wystawienniczej, staraliśmy się przybliżyć Wam temat projektowania wnętrz wspomaganego przez polskie, autorskie oprogramowanie made in Poznań :) Zgodnie z hasłem z 2013 r. – „Projektowanie wnętrz jest dla ludzi”-  opowiadaliśmy również o naszej wizji komunikacji z klientem i innowacyjnych formach prezentacji projektów wnętrz, takich jak CAD Share-it. Przedstawialiśmy Wam wówczas Zuzę, Ilonę i Kasię, rozgryzając temat spersonalizowanego projektowania. Projektowania wnętrz ze sprawnym narzędziem, którego konsekwencją będzie szczęśliwy projektant i klient.

Podczas zeszłorocznej edycji wróciliśmy do manualnych metod projektowania wnętrz i wyczucia przestrzeni. Wspólnie z Wami zastanawialiśmy się nad tym, jak postrzegamy projektowanie wnętrz. Profesjonalnie czy dla zabawy, indywidualnie czy wspólnie z projektantem? Wnętrzarskie makiety i mini mebelki oraz warsztat w ramach blogosfery miały nam pomóc wspólnie odpowiedzieć na postawione pytania. Okazało się, że jednej odpowiedzi nie ma i każdy musi znaleźć swoją. O to właśnie chodzi i w naszej branży, i w zawodzie projektanta wnętrz.

W tym roku wszystko będzie od.nowa, a my znowu zmieniamy swoją lokalizację i wskakujemy na tereny wystaw partnerskich, aby sprostać nowym wyzwaniom. Znajdziecie nas w Centrum Festiwalowym Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, Tymienieckiego 3, C1 na pierwszym piętrze. Świat zwariował, a my wariujemy razem z nim. Jak teraz projektujemy, po co i dlaczego? Indywidualnie, lokalnie, dla kogoś… A jak przedstawiamy efekty naszej pracy? Wirtualnie, nowocześnie, matrixowo 😉 W tym roku w ramach festiwalu, chcemy Wam zaprezentować nasze najnowsze rozwiązanie w sferze prezentacji projektu. Wizualizacje, filmy, mobilne prezentacje panoramy 360… to wszystko już było… dlatego idziemy jeszcze o krok dalej, wkraczając w wirtualną rzeczywistość. VR w projektowaniu wnętrz. Moda czy współczesna norma? O tym chcemy z Wami porozmawiać w tym roku. Zarówno o zastosowaniach VR w indywidualnej pracy projektanta wnętrz ze swoim klientem, jak i o zintegrowaniu VR z biznesem, np. w postaci wirtualnego showroomu. Wejdź z nami w świat projektowania wnętrz na naszym stoisku i znajdź swój sposób na projektowanie. Pokażemy Wam również wizualizacje wykonane w naszym nowym renderze, nad którym cały czas pracujemy! Będziemy także zbierać ankiety, w których zapytamy: „Co jeszcze nowego w projektowaniu wnętrz można wymyślić?”. Trzy najlepsze, najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy trzema kluczami czasowymi CAD Decor PRO i googlami 3D. A dla wszystkich gości, którzy chcą sprawdzić jak pracuje się w naszym oprogramowaniu, mamy 50% rabatu na klucze czasowe!

EDIT  z 06.06.2018 r. –> Zobaczcie jak to wyglądało –> Wirtualna rzeczywistość w projektowaniu wnętrz

Nasze dzieci dorastają i będą dorastały w całkiem innym świecie niż my. Co zaoferuje im i nam ten świat za 5, 10 lat? Największy festiwal w Europie Środkowo-Wschodniej jakim jest ŁDF, to mnóstwo inspiracji w tej kwestii. Organizatorzy przygotowali premierowe pokazy dwóch wystaw odwołujących się do przyszłości. Prosto z prestiżowego London Design Museum, wystawa „New Old – projektowanie dla nas w przyszłości” zachęca do rozmyślań o wzornictwie dedykowanym ludziom starszym (kuratorzy: Helen Hamlyn i Jeremy Myerson). Natomiast wystawa „Miejskie marzenia”, której organizatorem jest Vitra Design Museum, ma być studium możliwych scenariuszy rozwoju miast (kuratorzy: Ronan i Erwan Bouroulle). Jak co roku, będzie również można obejrzeć najlepsze polskie wdrożenia w ramach prezentacji wyników plebiscytu „must have” oraz finalistów 10. edycji międzynarodowego konkursu „make me!” dla młodych projektantów. Uwagę w tym roku przykuwają również międzynarodowe sławy architektury. Gościem specjalnym festiwalu będzie Jenny B. Osuldsen z pracowni architektonicznej Snøhetta, która zadebiutowała zleceniem związanym z Biblioteką Aleksandryjską w Egipcie. Kilkanaście lat temu właśnie ta pracownia stworzyła jedyny budynek kulturalny w miejscu pamięci po World Trade Center, otwierając jednocześnie stacjonarne biuro w Nowym Jorku. Uczestnicy tegorocznej edycji festiwalu będą również mogli wysłuchać wykładu włoskiego architekta Renato Rizzi, który pracował przez 10 lat w Nowym Jorku w pracowni Petera Eisemana. Zapiszcie w swoich kalendarzach ten wykład –  „Spojrzenie na architekturę” –  niedziela – 8.10.2017 r.

Łódź Design Festiwal to również różnorodne warsztaty i dyskusje, takie jak ARCHIBLOG prowadzony przez Filipa Springera w czwartek czy BLOK TRENDY w sobotę, skierowane przede wszystkim do architektów i miłośników architektury oraz trendów w projektowaniu wnętrz. Jest też mnóstwo atrakcji i wycieczek dla dzieci oraz cała masa wydarzeń towarzyszących. Polecamy Wam stronę internetową tego wyjątkowego festiwalu, gdzie możecie ułożyć swój własny plan przygody z designem.

Przypominamy, że CAD Projekt K&A znajdziecie w Centrum Festiwalowym Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, Tymienieckiego 3, C1 na pierwszym piętrze. Do zobaczenia w Łodzi, tam naprawdę warto być!

Related Posts

X