ul. Rubież 46, 61-612 Poznań
+48 61 662 38 83
Serwis: +48 61 642 90 82

Nowa forma festiwalu, nowe wyzwania!

Zawsze kibicowaliśmy młodym talentom i takim konkursom jak must have czy make me! Dlatego z wielką przyjemnością postawiliśmy się w tym roku w roli aspirujących projektantów i wysłaliśmy swoją aplikację do Open Programme. Fajnie było znowu poczuć ten ożywczy dreszczyk emocji, który tak często towarzyszy nowym projektom. Satysfakcja po zakwalifikowaniu się do wybranych wystaw, jako jedna z niewielu firm, jest ogromna. Trema też, ale jesteśmy pewni naszej koncepcji i tego co chcemy Wam przekazać. Na stronie festiwalu przeczytamy: „Open Programme to miejsce dla ciekawych, oryginalnych działań, które wzbogacą program festiwalu”. Tutaj  możecie sprawdzić cały program: www.lodzdesign.com/program-2018/wystawy/, również opis naszej wystawy: „Synestezja. Zintegrowane postrzeganie”.

Na Łódź Design Festival będziemy już po raz ósmy, znowu jako jedyna firma z branży projektowania wnętrz, co jest dla nas jednocześnie wielkim wyróżnieniem, jak i natchnieniem do innowacyjnych działań. Do tej pory opowiadaliśmy Wam o naszych produktach, takich jak CAD Decor 2.0, CAD Share-it czy CAD Decor PRO, również w ramach Strefy Projektanta, którą tworzyliśmy przez kilka lat z organizatorami festiwalu. W zeszłym roku z kolei zorganizowaliśmy przedpremierowo pokaz aplikacji obserVeR. Na stoisku pokazywaliśmy prezentację zaprojektowanego mieszkania w wirtualnej rzeczywistości, rozmawiając z wami o zastosowaniach VR w pracy projektanta wnętrz przy nawiązaniu i podtrzymywaniu relacji ze swoim klientem. Zbieraliśmy również ankiety, w których zapytaliśmy: „Co jeszcze nowego w projektowaniu wnętrz można wymyślić?”. Większość  naszych gości z zeszłego roku wspominała o kolejnych zmysłach. Wzrok już nie wystarczał, chcieliście też usłyszeć, poczuć, dotknąć, stworzyć coś samodzielnie. W tym roku udało nam się wprowadzić aplikację obserVeR do naszych programów, a w ramach majowej wystawy w wirtualnej rzeczywistości dodaliśmy kolejne zmysły i już za kilka dni oddamy kontrolę nad naszym wirtualnym mieszkaniem uczestnikom ŁDF.

Hasło tegorocznej edycji naszego ulubionego festiwalu REFLEKSJE, potraktowaliśmy bardzo wyjątkowo. Na chwilę zapomnieliśmy o naszych programach do projektowania wnętrz, a skupialiśmy się na wyzwaniach jakie stają przed projektantami wnętrz. Wsłuchaliśmy się w Wasze oczekiwania i nasze możliwości. Tak właśnie powstała wystawa „Synestezja. Zintegrowane postrzeganie”, która oprócz wzroku, angażuje również zmysł dotyku, słuchu i zapachu, a przede wszystkim daje możliwość zmian i ingerencji w zaprojektowanym mieszkaniu. To wszystko w wirtualnej rzeczywistości i w trzech odsłonach aranżacji wnętrz: wabi sabi/ jungle/ minimal. Czy styl minimal jest #nudny?, wabi sabi #ascetyczny, a jungle #dziki? Sami sprawdźcie. Tegoroczna prezentacja przypomina grę komputerową, w której dajemy Wam swobodę działania, jakiej do tej pory nie wypróbowaliśmy nigdzie indziej. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami, zobaczcie nasze case study dotyczące tej prezentacji. Człowiek i technologia to często wymagający związek, zwłaszcza teraz. Niektórzy technologią się zachwycają, inni się jej boją i tęsknią za tym co było. W obu przypadkach jest jeden sposób na to, żeby tę materię rozwijać albo oswoić. Pokazać. Projektant wnętrz jest przede wszystkim “integratorem”, łącznikiem między swoją wiedzą, doświadczeniem, potrzebami i możliwościami inwestora oraz trendami. Programy do projektowania wnętrz i powiązane z nimi aplikacje są z kolei narzędziem, które ma tą komunikację ułatwić. A gdzie w tym wszystkim technologia VR? Oswaja i fascynuje tych, którzy proces projektowania wnętrz chcą ZROZUMIEĆ.

Prezentacja projektu to ostatni krok, wynik długotrwałego i trudnego procesu, który prowadzi do polepszenia jakości naszego życia. To jak mieszkamy i w jakich biurach pracujemy, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, kreatywność, nawet nasze zdrowie. Coraz częściej rozumiemy, że decyzja o tym w jakim pomieszczeniu funkcjonujemy jest bardzo ważna. Za pomocą dedykowanej tylko na ŁDF innowacyjnej prezentacji VR, chcemy pokazać jak ważna.

Ostatni weekend festiwalowy – 25 i 26 maja –  to również debata moderowana przez Michała Mazura „Trendy: więcej niż zysk”, debaty „Idee i cele Stowarzyszenia Architektów Wnętrz” i „Kochaj albo rzuć! Dlaczego (nie) zakochujemy się w przestrzeniach miejskich”, gala wręczenia statuetek must have, wykłady i power speach’e powiązane z tematyką aranżacji wnętrz, ARCHOBLOOK, niezwykle ciekawy projekt LATARNIA, warsztaty dla dzieci, targi Designu FORMY, pchli targ Rzeka Rzeczy i naprawdę mnóstwo innych projektów. Sprawdź tegoroczny program ŁDF 2018!

#eklektyzm #przygodaZprojektowaniemWnętrz #fajneProjektowanie #elastyczneNarzędzie #jakimaszstyl?‪ #pocotenVR #cadprojektkanałdf2018 #‎designwithcadprojektka‬‬ #dziki #ascetyczny #nudny?

Przypominamy, że CAD Projekt K&A znajdziecie 25 i 26 maja w Centrum Festiwalowym Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, Tymienieckiego 3, budynek A przy kawiarni Format na parterze. Do zobaczenia w Łodzi, tam naprawdę warto być!

Related Posts

X